Usuwanie graffiti przeprowadzamy metodą chemiczną poprzez nałożenie na graffiti odpowiedniego środka zmiękczającego farbę użytą do graffiti a następnie spłukaniu powierzchni gorącą wodą pod odpowiednim ciśnieniem tak by zmyć tylko zabrudzenia, nie uszkadzając przy tym struktury podłoża oraz jego koloru.

W zależności od rodzaju użytej farby oraz porowatości i nasiąkliwości powierzchni, z której usuwamy graffiti zależy czy operację należy powtórzyć nawet kilkukrotnie. Im bardziej powierzchnia czyszczona jest porowata i nasiąkliwa tym bardziej czasochłonne i trudniejsze jest jej usunięcie i uzyskanie zadowalającego efektu.  Usuwanie graffiti z takich powierzchni należy przeprowadzać bardzo rozważnie by nie przesadzić z zastosowanymi środkami doprowadzając do odbarwienia powierzchni lub jej uszkodzenia.

System zabezpieczania powierzchni przed graffiti polega na pokryciu chronionej powierzchni specjalnym środkiem powodującym powstanie prawie niewidocznej powłoki izolującej powierzchnię od wszelkich zabrudzeń i uniemożliwiającej farbie graffiti w trwały sposób związać się z podłożem. W zależności od rodzaju zabezpieczanej powierzchni i potrzeb klienta stosujemy systemy trwałe oraz nietrwałe.
Systemy trwałe to systemy gdzie powłoka pozostaje na podłożu po usunięciu graffiti natomiast w przypadku systemów nietrwałych powłoka ochronna zostaje usunięta razem z graffiti, należy ją ponownie w tym miejscu nałożyć.

Zajmujemy się czyszczeniem i konserwacją elewacji budynków oraz innych powierzchni. Takie zabiegi można wykonywać używając środków związanych z renowacją elewacji, bądź ogólną renowacją nieruchomości. Najczęstszą przyczyną przez, którą klienci korzystają z naszych usług jest zabrudzenie elewacji różnego rodzaju zanieczyszczeniami przez co staje się ona nieestetyczna. Natomiast przez stopniowy wzrost poziomu agresywności zanieczyszczeń materiały elewacji zaczynają szybciej ulegać zwietrzeniu.

Metoda używana przy czyszczeniu elewacji polega na zmyciu zanieczyszczeń przy użyciu środków chemicznych, a w następnej kolejności spłukaniu ich gorącą wodą pod wysokim ciśnieniem.

Ekrany akustyczne są ustawiane w mieście przy często uczęszczanych drogach, na obwodnicach miast, drogach ekspresowych czy autostradach. Są one w pewnym stopniu wizytówką miasta, do którego się zbliżamy, ponieważ kierowcy przyjeżdżający pierwsze co widzą to ekrany akustyczne, które oddzielają ruchliwą drogę od mieszkańców. Nasza firma oferuje pomoc przy utrzymaniu czystości na takich ekranach zaczynając od zabrudzeń atmosferyczno-komunikacyjnych, porastanie mchem czy graffiti, które je często pokrywa. Do ich czyszczenia nasza firma używa myjek wysokociśnieniowych na gorącą wodę oraz specjalistycznej chemii, która pomoże w czyszczeniu nie uszkadzając przy tym materiału, z którego taki ekran jest zbudowany. Po wyczyszczeniu możemy także pokryć je specjalnymi preparatami, które zapobiegną ponownemu porastaniu glonami oraz powstawaniu nowych graffiti.

Nasza firma zajmuje się także profesjonalnym myciem oraz czyszczeniem dachów przy pomocy środków chemicznych przeznaczonych do tego typu prac. Jesteśmy w stanie wyczyścić każdego rodzaju materiał, z którego dach jest zbudowany między innymi zwykłe dachówki (cementowe, ceramiczne, glazurowane), blachodachówki, dachy metalowe itd.

Dach jest czyszczony gorącą wodą pod ciśnieniem (oba te parametry są odpowiednio dobrane do każdego rodzaju dachu, żeby czyszczenie było jak najbardziej efektywne oraz żeby materiał, z którego zbudowany jest dach nie został uszkodzony). Oprócz tego dobierane są specjalistyczne środki chemiczne, które wspomagają proces czyszczenia. Po takim procesie mycia dachu możemy go dodatkowo pomalować, żeby nabrał odpowiedniego blasku oraz świeżości, a także zastosować odpowiednie preparaty, które będą go zabezpieczać przed zabrudzeniami oraz porastaniem mchem.

Jest wiele metod usuwania znaków poziomych jak na przykład zamalowanie farbą, zdzieranie (np. szlifowanie, frezowanie, piaskowanie) oraz usuwanie chemiczne. Każda z tych metod ma swoje wady i zalety. Zamalowywanie jest najtańszą i najłatwiejszą metodą jednak zawsze taki znak będzie się na ulicy odznaczać co może powodować dezorientację kierowców, a oprócz tego po pewnym czasie zamalowana farba może na skutek tarcia pokazać co ma pod spodem, co będzie stwarzało realne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. W przypadku metod zdzierających problem polega na tym, iż oprócz usunięcia farby wykorzystanej do oznakowania poziomego narusza się także strukturę podłoża, co może negatywnie wpłynąć na jego trwałość.

Nasza firma wykonuje usługi polegające na usunięciu powłok malarskich i lakierniczych z różnego rodzaju powierzchni, m. in.: asfalt, tynki, metale, beton (np. w podziemnych garażach).
Rodzaje powłok malarskich i lakierniczych które usuwamy:

 • epoksydowe
 • poliuretanowe
 • akrylowe
 • bitumiczne
 • ftalowe (olejne)
 • aminowe
 • poliwinylowe
 • proszkowe
 • styrenowe
 • nitrocelulozowe
 • utwardzacze fenolowe

Usługa polega na usuwaniu zabrudzeń atmosferycznych i komunikacyjnych oraz trudnych zabrudzeń na powierzchni tarasów, ścieżek przydomowych, podjazdów do garaży itp. Dzięki wysokiej temperaturze, preparatom chemicznym i odpowiedniemu ciśnieniu wody oczyszczamy zlecone powierzchnie z zastosowaniem odsysania wody co zapobiega zalewaniu otoczenia.

Nasza propozycja skierowana jest do właścicieli maszyn i urządzeń wielkogabarytowych stosowanych w budownictwie i rolnictwie. Za pomocą profesjonalnych myjek wysokociśnieniowych oczyszczamy maszyny, elementy maszyn, rusztowania, szalunki itp. Szybko i tanio przywracamy maszynom czysty wygląd pozwalający zastosować terminowe przeglądy i konserwacje.

Oferujemy naszym klientom oczyszczanie pomników wykonanych z różnych materiałów naturalnych (granit, piaskowiec, marmur) a także z betonu i brązu metodą hydrodynamiczną z użyciem preparatów i gorącej wody, ta metoda skutecznie usuwa wieloletnie zabrudzenia bez używania materiałów ściernych. Przywracamy pomnikom i innym obiektom pierwotny wygląd, zastosowane preparaty w pełni ulegają biodegradacji nie szkodząc otoczeniu.

Nasza oferta obejmuje profesjonalne oczyszczanie kadłubów jachtów z osadów i porostów oraz usuwanie powłok farb nakładanych w linii wodnej. Oczyszczamy i myjemy kadłuby:

 1. o konstrukcji z laminatów poliestrowych (nie uszkadzając warstwy żelkotu), proponujemy nowatorską metodę zabezpieczenia części podwodnej przed porastaniem używając bezbarwnego preparatu z gwarancją 5 letnią (szwedzkiej firmy Trion)
 2. stalowe i aluminiowe kadłuby oczyszczamy metodą hydrodynamiczną z użyciem pary wodnej (155°C) oraz hydro piaskowania. Usuwamy powłoki z farb poliuretanowych, epoksydowych i ftalowych za pomocą preparatów bez konieczności szlifowania kadłubów.

Oczyszczone kadłuby możemy pomalować metodą natryskową według zlecenia armatora. Nasze usługi wykonujemy w miejscu postoju jachtu w korzystnych cenach i krótkim czasie.